Kuřimský Akapelový Festival

24.11.2019

Nemožné se stalo skutečností a zázraky se dějí! Po několika letech jsme opět stanuli na kuřimských prknech, která znamenají svět, tedy na pódiu velkého sálu kuřimského Kulturního domu, který se po legendární rekonstrukci na podzim letošního roku opět otevřel veřejnosti a kultuře.

Svým půlhodinovým vystoupením jsme zahajovali Kuřimský akapelový festival nebo-li společný koncert tří vokálních uskupení (K dur, DNA, Skety). Náš krátký, o to však šťavnatější program jsme obohatili hned třemi novinkami. V jedné z nich, Mlýnech, nás s vokální basovou linkou doprovodil Štěpán Janoušek, kolega ze Sket a zároveň autor sborového aranžmá k této skladbě. Píseň Mlýny jsme nedávno nacvičili a natáčeli do videoklipu Hlasy sametu, společného projektu Unie českých sborů a České televize oslavujícího 30 let svobody, a mezi dalšími devadesáti sbory do něj přispěli svými dvěma vteřinami.

Vystoupení před téměř plným sálem jsme si moc užili i díky výborné pódiové akustice a skvělému nazvučení. Podle decibelů z publika se nám vystoupení povedlo a kdybychom k tomu ještě přidali neobyčejnou pochvalu od sbormistra, mohli bychom nezdravě zpychnout, proto sebechválu na tomto místě raději utneme.

Po nás nastoupili domácí kolegové z DNA (Dej Nám Akord), které jsme bohužel neslyšeli, neboť jsme nesebekriticky juchali v zákulisí. Po krátké programové přestávce jsme se proměnili v posluchače a užili si skvělý koncert pražské vokální extratřídy Skety.

Moc bychom touto cestou chtěli poděkovat Vaškovi Brázdovi z DNA za organizaci velmi vydařeného festiválku.

Podívejte se na naše video:


© 2021 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!