Soustředění na Kaprálově mlýně

06.09.2019

Začátek školního roku je pro nás znamením, že je nejvyšší čas začít se balit na soustředění. K intenzivní pěvecké práci jsme se sešli v malebném údolí Říčky na Kaprálově mlýně, kde už máme od mnoha předchozích soustředění vysezené důlky na židlích.
Deštivé počasí tentokrát přálo naší práci, takže nám ani nemuselo být líto, že se netouláme po okolních kopcích. Jedinou kaňkou na jinak vydařeném soustředění byl fakt, že to s námi nevydržel sbormistr. Ne že by snad nad námi zlomil hůl. Ale po pátečním intenzivním zkoušení ho na druhý den úplně skolila virózka a nám nezbylo než trénovat jaksi svépomocí. Role sbormistrova dubléra se statečně ujal Igor, za což mu patří dík.
V sobotu večer se definitivně potvrdilo, že skrz naskrz nejsme brífinkové typy, neboť se nám plánovaná krátká diskuze o budoucích akcích a repertoáru protáhla na tři hodiny. Prodebatovaný čas bylo nutné zalepit minimálně stejnou dobou zpívání a hraní s kytarou, abychom si sami před sebou napravili reputaci.
Z úcty k tradici je dobré zmínit, že na tomto soustředění bohužel neproběhla legendární noční hlídka, a to zejména z ohleduplnosti k malým dětem spícím v okolních pokojích. Pro úplnost je potřeba ještě dodat, že víceméně stálí členové noční hlídky přišli každého člena sboru kolem třetí hodiny ranní poctivě informovat na pokoj, že noční hlídka tentokrát nebude, aby snad na ni někdo zbytečně nečekal.
A co by o soustředění napsal brífinkový typ?: Krásně bylo, i když lilo, zapěli jsme, odjeli jsme.

© 2021 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!