Zpívali jsme v jeskyni Výpustek

03.06.2018

Pro deštivou červnovou neděli jsme si nemohli vymyslet lepší program, než koncert v jeskyni, kde je klima velmi stálé. Nutno dodat, že také velmi chladné. A upřímně řečeno, kdybychom tušili, že déšť, který se na nás hrnul z oblohy, bude toho léta vzácnější než zlato, také bychom se z něj jinak radovali.

Již při rozezpívání v prostorách jeskyně Výpustek nedaleko Křtin se ukázalo, že koncert bude zkouškou tepelně-izolačních vlastností našich sborových dresů a kdo si přibalil několik vrstev teplého spodního, jistě neprohloupil. Těsně před koncertem samotným také byla první a jediná příležitost secvičit si s vokální skupinou Mošny společnou píseň.

Pro samotný koncert pořadatelé nasvítili jeskynní sál a přístupovou cestu svíčkami a vykouzlili přímo pohádkovou atmosféru. Program zahájily svou půlhodinkou Mošny a i přes lezavý chlad publikum rozehřály svými chytlavými melodiemi a vtipnými průpovídkami. Na závěr jejich vystoupení se přidal K dur a společně jsme zazpívali skladbu Ticho. K dur pak akusticky vyplnil druhou část programu.

Co říci závěrem? Snad jen, že zpívání v jeskyni je opravdu krásnou a jedinečnou zkušeností s působivou atmosférou a my jsme rádi, že jsme si ho po dlouhé době opět mohli zopakovat. A navíc společně se skvělou vokální skupinou!