Báječný koncert 2017

11.11.2017

Na tradici Báječných bálů jsme během rekonstrukce kuřimského kulturáku navázali Báječnými koncerty. V sobotu 11.11. v 18 hodin se v Kotelně nabité k prasknutí odehrál již druhý koncert toho jména. Nadšenému kuřimskému publiku jsme přivezli i náš spřátelený kroměřížský sbor ZeSrandy, který rozproudil zábavu svými nadupanými interpretacemi lidovek a různých jazzových, muzikálových či populárních melodií.

Po nich už pódium opanoval K dur, ale občas do hry zapojil i návštěvníky v sále. O spoustu zábavy, skvělých písní i překvapení nebyla nouze. Premiérově posluchači mohli slyšet neotřelou verzi známé lidovky Na tom Bošileckým mostku nebo ABBA mix s nezapomenutelnou choreografií. Koncert byl proložen i malou "vzdělávací vložkou" v podobě přednášky profesorky doktorky Jarmily Koroptvičkové, kandidátky věd z ústavu Antropo-kulturologické archeologie z oddělení Folkloristické muzikologie. Ta publiku představila nejnovější objev a sice artefakty živých obrazů ze života folkloristického souboru zaměřeného na vokální hudební produkci s názvem K dur. Tyto živé obrazy pak byly ve světové premiéře představeny.

Na samý závěr koncertu se pak oba sbory spojily a zazpívaly svým mohutným chórem píseň Baba Yetu.

Atmosféra byla báječná, publikum báječné a i my jsme se báječně bavili spolu s vámi. Těšíme se zase za rok, snad už v nově otevřeném Kulturním domě.