Sbormistr

Jiří Šon

Narodil se roku 1987 ve Zlíně. Svůj hudební talent začal rozvíjet při hře na klavír v ZUŠ ve Vizovicích, později i při soukromém studiu. Základy varhanní hry získal v ZUŠ ve Zlíně. V letech 2002 - 2008 studoval hru na varhany na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Ester Moravetzové a Ladislava Moravetze. V tomto období také absolvoval několik mistrovských interpretačních kurzů (prof. Theo Jellema - Nizozemsko, prof. Rietze Smits - Nizozemsko, prof. Tierry Mechler - Francie, prof. Stephan Engels - Německo).

Zúčastnil se Přehlídky varhaníků v Mostu (2004) a Mezinárodní soutěže mladých varhaníků v Opavě (2006). Roku 2003 absolvoval Letní školu barokní hudby v Rajnochovicích. Vedle sólové koncertní činnosti se hojně věnuje korepetici sólistů a sborů (SPS Dvořák Zlín, SPS Sonet Vsetín, SPS Dvořák Uherský Brod, DPS Cantica a Cantica laetitia, Chrámový pěvecký sbor Slušovice, kde působí i jako sbormistr). Příležitostně spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně. Je pedagogicky činný v ZUŠ ve Zlíně a Vizovicích. V roce 2011 úspěšně dokončil bakalářské studium oboru hra na varhany u prof. MgA. Kamily Klugarové na JAMU v Brně.

Pavlína Zámečníková

Sbor vedla od založení do r. 2011. Je učitelkou hry na akordeon, dětského sborového zpěvu a ředitelkou na ZUŠ Kuřim.

© 2023 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky