V neděli odpoledne jsme si udělali výlet do sousedního Drásova. Zazpívali jsme na komorním charitativním tříkrálovém koncertě ve zdejším kostelíku, kde kromě nás zpívali také sólisté Hana Cvrkalová a Jiří Helán v doprovodu houslí (Martin Flašar a Augustin Dobeš), varhan (Aleš Tomášek) a trumpety (Jaroslav Jiráček).

V podvečer před Štědrým dnem jsme přišli zazpívat a pomoci vykouzlit vánoční atmosféru ukrajinským rodinám na bývalou správní budovu TOS v Kuřimi, kde již několik měsíců mají svá dočasná útočiště. Na závěr našeho vystoupení jsme ukrajinským přátelům rozdali text dvou známých českých koled, které jsme je naučili a pak si je za velkého nadšení...

Podívejte se na záznam jedné z našich skladeb, které jsme pro vás zazpívali v Předkláštěří na vernisáži výstavy betlémů. Skladba se jmenuje White Winter Hymnal, je v aranži známé vokální skupiny Pentatonix a je to jedna z mála skladeb, u které je jisté, že aspoň někdo zatleská :-)

V sobotu, 3. prosince jsme si zazpívali v Předkláštěří u Tišnova na vernisáži výstavy betlémů s názvem Betlémy a umění ve dřevě II.
Vystoupili jsme v oslabení bez sbormistra, který se tou dobou potil doma kvůli viróze, ale také asi trochu v představách, jak naše vystoupení dopadne. A protože nás i klavírně doprovází, museli jsme narychlo změnit...

Po několika letech rušení a přesouvání se na nás bohové usmáli a náš Netuctový koncert se konečně mohl uskutečnit! Abyste tomu rozuměli, původně to měl být již v roce 2018 koncert na oslavu 10. výročí našeho založení, tenkrát ještě pojmenovaný Výroční koncert. Ale protože jsme si tu slávu chtěli užít v nově zrekonstruovaném Kulturním domě, museli...

V neděli, 18.9.2022 jsme se zúčastnili kulturního doprovodného programu na Dni národnostních menšin v Kuřimi. Abychom dostáli mottu celé akce, zazpívali jsme slovinsky, polsky, ukrajinsky, srbsky a anglicky. A právě slovinština nás spojila s naším spřáteleným sborem Fran Gerbič ze Slovinska, se kterým jsme si společně zazpívali naši...

V pátek a v sobotu 22. a 23. dubna jsme si zazoívali na Festivalu Amatérských Pěveckých Sborů ve Svitavách.
V pátek večer provedl každý ze zúčastněných sborů svůj dvacetiminutový program, v sobotu po celý den všechny sbory společně cvičily na večerní program, kterým bylo společným vystoupením všech sborů s orchestrem a sólisty.
Zazněly melodie...

Přátelé,
připravili jsme pro vás malý vánoční dárek v podobě našeho nového videoklipu Tichá noc.
Natáčeli jsme 12. prosince v Kuřimi a jeho okolí, užili jsme si krásné počasí, nádhernou krajinu a večer i nádherné zpívání.

Navzdory třem zrušeným koncertům v předvánočním období nakonec zazněl náš hlas přímo v magický čas. Na třetí adventní neděli 12.12.2021 jsme zorganizovali adventní zpívání pod širým nebem u ZŠ Jungmannova v Kuřimi a vtiskli jsme do něj veškerou energii, kterou jsme chtěli rozdat právě na zmiňovaných neuskutečněných koncertech.
Nápad na celou akci...

Přátelé,
na sobotu, 27.11.2021 jsme pro vás měli připraven koncert v Brně na Zelňáku.
Bohužel, z důvodu nařízení vlády ze dne 25.11.2021 o zrušení vánočních trhů musíme zrušit i tuto akci.
Moc nás to mrzí a uděláme všechno pro to, abychom se s vámi mohli zase co nejdříve vidět.

Přátelé,
plánovaný koncert v kuřimské Hospůdce, který se měl uskutečnit v úterý, 9. listopadu 2021, musíme, bohužel, ze zdravotních důvodů odložit na pozdější termín.
Pokud to bude možné, chtěli bychom vám tu zazpívat hned v lednu 2022.
O konkrétním termínu se dozvíte buď tady na našem webu, na Facebooku nebo se můžete přihlásit k...

Přinášíme vám kompletní videozáznam z vystoupení našeho sboru v rámci koncertu Ať svoboda zní.

Po roční pauze jsme měli možnost se opět setkaz "naživo" na koncertě, tentokrát věnovaném výročí projevu Martina Luthera Kinga "Mám sen".

© 2023 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky