O nás

K dur je soubor poměrně mladý svou historií (první společné tóny zazněly v roce 2008), avšak bohatý zkušenostmi, které za dobu svého trvání získal. Od svého založení do roku 2011 ho vedla sbormistryně Pavlína Zámečníková a od roku 2012 převzal taktovku sbormistr Jiří Šon. Na jaře roku 2023 se jako druhá sbormistryně přidala Anastasiia Hart.

K dur se pravidelně účastní domácích i zahraničních festivalů sborového zpěvu, vystupuje na kuřimských kulturních akcích, tradicí jsou i koncerty v různých městech během Noci kostelů a v době vánoční. Dříve sbor pořádal Báječné bály, jejichž žezlo později převzaly interaktivní Báječné koncerty. Rád si zazpívá a vystoupí i na netradičních místech, jako například v jeskyni, na hradě, ve sklípku či na skále.

Ze zahraničních zkušeností se může sbor pochlubit vystoupeními na adventních koncertech ve Vídni, účastí na mezinárodních soutěžních festivalech v Bratislavě, kde se mu podařilo získat Zlaté pásmo, nebo sérií vystoupení ve Slovinsku. Za zajímavý zážitek považuje K dur natáčení pro seriál České televize, kde si zahrál malou roli venkovského sboru. Velmi si též váží společných koncertů s Hanou Ulrychovou a Bárou Basikovou.

Repertoár souboru sahá od populárních songů, přes písně lidové, spirituály z různých koutů světa až po muziku klasickou a duchovní. Hudba je totiž pro K dur drogou. Sice povolenou, ale o to silnější.

Pokud jste z Kuřimi či jejího okolí a rádi zpíváte, neváhejte nás kontaktovat, nebo přímo navštívit na některé naší zkoušce. Najdete nás každé úterý od 18:30 do 21:00 hodin v Kuřimi v Klubu Kotelna. Pokud stojíte o naše vystoupení na vaší akci, napište nám, nebo zavolejte.


© 2023 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky