O nás

Jde o soubor mladý svou historií (první společné tóny zazněly v roce 2008), avšak bohatý zkušenostmi, které za poměrně krátkou dobu trvání získal. K dur se pravidelně účastní domácích festivalů sborového zpěvu, vystupuje na kuřimských kulturních akcích, tradicí jsou i koncerty duchovní hudby během Noci kostelů a v době vánoční, pořádá Báječný bál a rád si zazpívá i na netradičních místech, jako například v jeskyni. Ze zahraničních zkušeností se může sbor pochlubit vystoupením na adventních koncertech ve Vídni a účastí na mezinárodních soutěžních festivalech v Bratislavě, kde se mu podařilo získat Zlaté pásmo. Za zajímavý zážitek považuje též natáčení pro seriál České televize, kde si zahrál malou roli venkovského sboru.

Od svého založení až do roku 2011 ho vedla sbormistryně Pavlína Zámečníková a od začátku roku 2012 převzal taktovku sbormistr Jiří Šon.

Repertoár K duru sahá od populárních songů, přes písně lidové, spirituály z různých koutů světa až po klasickou a duchovní hudbu.

Hudba je pro K dur drogou. Sice povolenou, ale o to silnější.

Pokud jste někde z okolí Kuřimi a rádi zpíváte, neváhejte nás kontaktovat, nebo přímo navštívit na některé naší zkoušce. Najdete nás každý čtvrtek od 18:30 do 21:00 hodin v Kuřimi v Klubu Kotelna.


© 2021 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!