Jarní soustředění na Kuklíku

31.03.2023

Na samém konci března a samém počátku jara jsme vyrazili na víkendové soustředění na osvědčené místo na Kuklík nedaleko Nového Města na Moravě. Hned po našem příjezdu se zatáhlo a spustila se první jarní bouřka s krupobitím. To aby nám Vysočina dala jasně najevo, že není pro žádné změklouše.
Hned po večeři jsme se vrhli do pěvecké práce a v nasazeném pracovním turbo tempu jsme jeli až do nedělního oběda. Prvních zkoušek se ujala naše nová, milá druhá sbormistrině Anastassia Hart a soustředění tak vlastně bylo i jejím pořádným křtem v K duru. A nutno říci, že obstála se ctí na všech frontách: sbormistrovské, pěvecké i pařící.
Když později dorazil i náš první sbormistr Jirka Šon, pracovali spolu s Nasťou v krásném souladu a předávali si štafetu vedení sboru. Navzdory tomu, že jsme si užívali rozdílných přístupů i energií obou sbormistrů, mělo to jednu zásadní nevýhodu. Zatímco my jsme s přibývajícími zkouškami pomalu uvadaly pod náporem partitur a not, sbormistři si vždy s novou svěžestí převzali pomyslnou taktovku a ač to neradi přiznáváme, tentokrát měli nad námi navrch.
Během soustředění jsme kromě zpěvu stihli oslavit Zininy narozeniny, vyvětrat se na příjemných procházkách, nacpat se všemožnými dobrotami, které každý dovezl, probrat všechno možné horem dolem, většinou opět kolem hudby, smát se až jsme se za břicha popadali a v neposlední řadě zažít legendární noční hlídku. Na tomto místě je třeba poděkovat Ředitelce nočních hlídek Ivě za zodpovědnou a obětavou práci. Nezapomeňme však ani na ty, kteří se obětují a jdou spát dříve, aby měla noční hlídka koho budit.

© 2023 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky