Koncert: K dur a Osamělé Palačinky (video)

16.04.2023

Jedné krásné dubnové neděle v podvečer jsme pořádali společný koncert violoncellového tria Osamělé palačinky spolu s naším sborem v kuřimském kostele sv. Máří Magdalény. Na koncert jsme připravovali repertoár v podstatě od konce ledna a ladili formu do posledního tónu také během březnového soustředění. Takže jsme se na naše jarní vystoupení už opravdu těšili.
Úvod koncertu patřil našim hostům, Osamělým palačinkám, tedy třem mladým violoncellistům, kteří posluchače nadchli směsicí populárních a filmových melodií. Po nich převzal žezlo K dur a nebál se přehodit výhybku na duchovní repertoár, který si také získal srdce posluchačů. Po čtyřech skladbách se ke sboru připojili i violoncellisté a koncert začal gradovat až k závěrečnému Halellujah od G.F.Handela a přídavku Baba Yetu. Vír energie, který se vzájemně přeléval mezi hudebníky a posluchači, byl mohutný a pokud mohu mluvit za nás účinkující, dozníval v nás ještě několik dní. Děkujeme opravdu báječnému publiku za společný zážitek.

© 2023 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky