Netuctový koncert se konečně uskutečnil!

08.11.2022

Po několika letech rušení a přesouvání se na nás bohové usmáli a náš Netuctový koncert se konečně mohl uskutečnit! Abyste tomu rozuměli, původně to měl být již v roce 2018 koncert na oslavu 10. výročí našeho založení, tenkrát ještě pojmenovaný Výroční koncert. Ale protože jsme si tu slávu chtěli užít v nově zrekonstruovaném Kulturním domě, museli jsme trochu počkat, než bude nekonečně se protahující přestavba kuřimského kulturního svatostánku hotova. Dočkali jsme se na podzim 2019, ale ukázalo se, že měla stavba ještě stále spoustu much a bylo potřeba nasmlouvané akce přesunout. A tak jsme se dostali k jaru roku 2020, kdy už nám ovšem táhlo na 12 let a proto jsme náš koncert přejmenovali na Tuctový. Zdálo se, že naši akci již nemůže nic stát v cestě. Lístky byly prodány, horečné přípravy vrcholily a nám se do cesty postavila ta nejnepatrnější z možných překážek, ba přímo mikroskopická - koronavirus a s ním i historicky první lockdown. Přesunuli jsme tedy termín na podzim ..... zase lockdown, poté na jaro 2021, ale to už jsme z legrace tuto událost přejmenovali na Koncert, který se nekonal. A on se skutečně nekonal. Dokonce by se dalo s nadsázkou říci, že lockdowny se řídily termíny našich koncertů. Proto jsme se, i pro zdraví národa, rozhodli na celou akci na čas zapomenout.

A pak nenápadně, jako by nic, aby si toho žádný virus zase nevšiml, jsme konečně 8. listopadu 2022 náš teď už Netuctový koncert uskutečnili. Protože jsme se s jeho organizováním a předěláváním shora dolů nadřeli za ta léta dost, rozhodli jsme se přizvat na druhou část programu skvělou rock`n`rollovou kapelu The 6 Fireballs a večer si pořádně užít i v roli posluchačů. Tedy lépe řečeno tanečníků, protože těchto šest ohnivých koulí to umí opravdu pořádně rozpálit.

Během našeho vystoupení jsme představili čtyři zbrusu nové písně, z nichž jedna byla zaranžována přímo pro K dur, takže bychom mohli napsat, že šlo o světovou premiéru. Věříme, že si všichni přítomní celý komponovaný večer báječně užili, tedy alespoň tak, jako my.

Co dodat na závěr? Snad jen, že doufáme, že naše další akce už se nám podaří uskutečnit na první dobrou.

Záznam z koncertu si můžete poslechnout zde:

© 2023 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky