Slavíme 15 let !!!!!

05.11.2023

Kdo nás trochu zná, ten se nediví, jelikož my vlastně slavíme pořád něco. 15 let ale není málo a tak jsme si uspořádali výroční báječný koncert. A co že jsme si kromě stylového dortu nadělili?
V úvodním bloku písní jsme se přenesli do období 20 – 30 let. Vzdali jsme hold například Josefu Kainarovi a Gustavu Bromovi, kteří složili společně slavnou brněnskou hymnu Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem, nebo Jiřímu Voskovci a Jaroslavu Ježkovi písní Svítá a rovněž pedagožce JAMU Dadě Klementové, dobré duši soudobého hudebního světa. Díky ní se také na pódiu s námi objevili studenti činoherního herectví a zpestřili koncert svým mládím, elánem a svěžími songy. V závěru zazněly písně, které se zapsaly do historie sboru K dur. Mnohé z nich jsme dlouho oprašovali, jelikož mnoho let nespatřily světlo světa. Pro jiné jsme sáhli do soudobého repertoáru. Ve finále jsme pod vedením paní Klementové spolu se studenty zazpívali pozitivní píseň Nebe na zemi. Však on také pocit ze společného zpívání takovým nebem ne zemi pro nás opravdu je.
Veliké poděkování za dlouholeté fungování sboru patří vytrvalému a trpělivému dirigentovi Jiřímu Šonovi. Nedávno k němu přibyla i skvělá kolegyně a výborná zpěvačka, studentka JAMU Anastasia Hart. Oba jsou pro naši práci nepostradatelní.
V jedné z našich písní se ukrývá malý vzkaz našim věrným posluchačům: "Zda dál tu můžem stát? Kdo přijde zas? Je to i na vás! Díky vám teď K dur jede dál!" A proto už teď pro vás připravujeme Adventní koncert. Zveme srdečně do Porta Coeli, kostela Nanebevzetí Panny Marie v Předklášteří. Termín je již znám – 10.12.2023. Věříme, že opět přijdete.

© 2023 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky