Zakukleni v Kuklíku

15.03.2024

Poslední víkend letošní zimy byl pro K dur perný. Strávili jsme jej v intenzivním soustředění na sborovém soustředění, tentokrát v naší oblíbené štaci v srdci Vysočiny v malebné vísce Kuklík. Naše sbormistrovské duo nás pranic nešetřilo a tahalo z nás harmonie hlava nehlava. Ale stálo to za to. Tak například konečně všichni dobře víme, které ovoce se správnému sboristovi musí vejít do podpaží, když v rukách drží noty :-¨)
Ani v sobotu večer nás neopustil elán a po všech Ave Mariích a Generosách a "dá da tá da ratata" namísto zaslouženého odpočinku pokračovala spontánní zpívací krasojízda ve folkových rytmech v doprovodu kytar a fléten a ukulelí. Když pak kdys po třetí hodině ranní začali i poslední neodpadlí hudebníci uvažovat o užitečnosti spánku, došlo nám, že večer nepadlo jasné rozhodnutí o čase ranní nedělní zkoušky. Nezbylo jiné řešení než sestavit obětavou noční hlídku, která se tuto nejasnost jala briskně napravit a zodpovědně navštívila všechny své již spící kolegy za zpěvu známé Samsonovy písně "v devět hodin dvacet pět je zítra ráno zkouška", což všichni samozřejmě přijali s povděkem, protože téměř půlhodina spánku navíc je vždycky skvělá zpráva.
Z Kuklíku jsme odjížděli zakuklení do spousty nové sborové energie a elánu. Jakýpak se z toho asi vylíhne motýl? Můžete to zkusit přijít zjistit třeba 19. 4. na Festival Amatérských Pěveckých Sborů ve Svitavách anebo 7. 6. na Noc kostelů v Doubravníku! 

© 2023 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky