Okolo Jevička se zas zpivalo. Ôž podeváty!

06.04.2019

Z Jevička - Na přehlidkô zborovyho zpěvô Okolo Jevička smê napádilê před nejakym rokem uplně náhodó. Od té dobê smê nevêchalê ani jeden ročnik. Letos smê se tam vêpravilê ôž poštvrty.

V jevičské synagoze se zpivalô v sobotô k večerô. Hostitelské a pořádajici domáci zbor Cantilo si pozval na deváté ročnik své přehlidkê Okolo Jevička tentokrát vyhradně moravsky zborê. Konkrétně dva brněnsky a jeden z Kuřimi. (K-DUR Kuřim, Musica da camera - Brno, žáci 2. ročníku muzikálového herectví JAMU - Brno)

Jednak se dêcky hledi na to, abê na přehlidce bêlo od každyho trochô. To znamená, že pěvecky zborê maji společnyho akorát to, že só pěvecky zborê. V zaplněné synagóze se prolinalê ruzny žánrê, a takê se trochô v pisničkách vzpominalo na 60 let vznikô divadla Semafór. Podstató přehlidkê ale je, že žádné zbor nesmi vêstôpovat opakovaně. Vyjimkô má pochopitelně akorát domáci Cantilo. Ê gdêž letos to mělo eště jednô vyjimkô, a to žákê mozêkálovyho odděleni JAMU. Jamáci tadê v minôléch letech sice ôž zpivalê, ale vzhledem k temô, že de o školni zbor, jeho složeni bêlo tentokrát uplně jinši.

Letos jevičsky Cantilo slavi 10 let svyho vznikô. Přehlidka Okolo Jevička ale bêla jenom takovó maló pozvánkó na velky oslavê 19. řijna. A tož dófémê, že se tam bôdemê muct takê mrknót.

Kromě žêvéch obrázku pod článkem se mužete TOŤ podivat aji na nejaky fotkê.

...anebo video:

Článek převzat z www.furtovnik.cz

© 2021 K dur z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!